Hosting

Co to jest hosting?

Hosting to nic innego jak udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwera. Nie jest to zwykle udostępnienie całego serwera.

Hosting, serwer - Białystok
 
Dotyczy jedynie jego niewielkiej części (współdzielenie zasobów typu: dysk twardy, czas pracy procesora, pamięć). Zobaczmy to na przykładzie. Serwer – a właściwie jego dysk twardy o pojemności 500 gb może być np. podzielony na 500 kont o pojemności 1gb. Robi się to przez wirtualne wydzielanie (za pomocą specjalnego programu). Stąd wzięła się nazwa serwer wirtualny.

Hosting dopasowany do potrzeb

Małe lub średnie firmy zwykle nie potrzebują bardzo rozbudowanych usług o wysokich parametrach pojemności konta oraz transferu. Transfer czyli ilości przesyłanych danych, zarówno wysyłanie jak i pobieranie). Wystarczą im nieduże pojemności i wysokość transferu. Nieco inaczej ma się sprawa z dużymi przedsiębiorstwami. Ich potrzeby różnią się w zależności od branży. Jednak w większości przypadków jest tak, że im większa firma, tym większe jej zapotrzebowanie na pojemność konta i ilość przesyłanych danych.

Jak dobrać właściwe konto hostingowe/serwer?

  • Jeżeli nie gromadzisz/archiwizujesz na serwerze wszystkich maili, nawet tych sprzed kilku lat w zupełności wystarczy Ci nieduży serwer np. o pojemności 1gb.
  • Jeżeli Twojej strony nie odwiedza codziennie kilkaset osób i nie pobiera z niej dużych ilości danych, to w zupełności wystarczy Ci konto o niskim lub średnim transferze w granicach 1gb miesięcznie. Dotyczy to pobierania np. dużych plików typu zdjęcia, dokumenty, filmy, mp3.